2021 m. GEGUŽĖS  17 – 21 d. Klaipėdos darželyje ,,Gintarėlis“ buvo vykdoma projektinė savaitė ,,BŪK SAUGUS NAMUOSE, KELYJE, GAMTOJE“ visi norime matyti aplinkoje sveikus, laimingus ir saugius vaikus. Tačiau  dažnai  vaikų tyko pavojai supančioje aplinkoje – namuose, kieme, darželyje. Mokytojos Aldona Kaštaljanovienė, Milda Bičkauskaitė ir visuomenės sveikatos specialistė Daiva Aleksejevienė.

Tikslas: supažindinti vaikus su saugaus elgesio taisyklėmis namuose, darželyje, gamtoje, gatvėje. Paaiškinti kaip išvengti gaisro ir kaip reikėtų elgtis jam kilus.

Uždaviniai:

  1. Supažindinti vaikus su saugaus eismo taisyklėmis.
  2. Ugdyti įpročius tinkamai elgtis gatvėje, išvykoje, autobuse ir kt.
  3. Supažindinti vaikus kokios yra gaisrų atsiradimo priežastys, kaip elgtis ištikus nelaimei.
  4. Ugdyti saugų elgesį prie vandens telkinių, kad išvengti nelaimės.
  5. Supažindinti vaikus, kaip yra atliekamas dirbtinis kvėpavimas.
  6. Įgytus saugaus eismo įgūdžius mokysis taikyti esamoje situacijoje.
  7. Išmokyti vaikus saugaus elgesio evakuacijos metu.

Metodai:

Pokalbiai, diskusijos, literatūros skaitymas, filmų peržiūra, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą.

Mokytoja Silvija Zeleckienė ir neformaliojo švietimo mokytoja Daivutė Galdikienė dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenių projekte ,,Spalvota vaikystė” skirto vaikų gynimo dienai paminėti. ,,Vaivorykštės” grupės vaikai iš įvairiaspalvių kamštelių darė gėlytes, formavo mandalą. Sukurtas spalvingas ornamentas buvo paliktas darželio kieme, kad gražiu darbu galėtų pasidžiaugti darželio bendruomenė.

projektas “Būk saugus namuose, kelyje ir gamtoje”

Leidinukas Būk saugus namuose, kelyje ir gamtoje 2021

Pavasaris džiugina visus žiedais… “Gintarėlio” pedagogų iniciatyva pakvietėme ugdytinių tėvelius įsijungti į akciją ” Papuošk darželį žiedeliu”. Smagu buvo kiekvienam pasodinti po  žiedelį…

Nors pavasaris šiemet neskuba, Klaipėdos darželyje “Gintarėlis” pats darbymetis – ant palangių jau auga levandos, astrai, šalavijai, petražolės, medetkos, salotos, moliūgai…ir daug kitų augalų. Taip prasidėjo ,,Sveikatingumo” kūrybinės grupės inicijuotas ilgalaikis projektas ,,Nuo sėklytės…iki žiedelio”, kuris jau peraugo į kūrybinių darbų parodą koridoriaus erdvėje ,,Pavasario ženklai”. Labai laukiame, kada vaikučių meile ir rūpesčiu sušildyti augalėliai papuoš darželio kiemą.

2021 kovo 05 – 12 d. Klaipėdos darželyje “Gintarėlis” buvo vykdomas Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalio tikslas: perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse.

Klaipėdos darželio Gintarėlis“ ugdytiniai su pedagogais dalyvavo projekte “Gyventi sveikai – gera!

Gyventi sveika gera pristatymas 2021.02.25 pdf

Projektui “Gyventi sveikai – gera!”, mokytoja J. Endriuškienė sukūrė dainelę apie burnos higieną, kurią padainavo “Boružiukų” grupės vaikai.

 

 

Projektui “Gyventi sveikai – gera!”, mokytoja S. Derkintienė sukūrė mankštą, kurioje turėjo dirbti kuo daugiau kūno dalių.

 

Klaipėdos darželio Gintarėlis“ ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo projekte „Karantiną praleisti žaismingai ir aktyviai”.  Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo meninio ugdymo mokytoja I. Mieliuliene ir  judesio korekcijos mokytoja S. Derkintienė.

Klaipėdos darželio Gintarėlis Saulutės grupės ugdytiniai dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro  projekte „Sveikata visus metus 2021“. Vasario mėnesio iššūkis  „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“.

vasario mėnesio iššūkis

Klaipėdos darželio “Gintarėlis” “Vaivorykštės” grupės ugdytiniai dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų fizinio aktyvumo inovatyviame projekte “Šaltuko išdaigos”. 

Pasiruošimas ryto mankštai darželio „Gintarėlis“ kieme. Vaikai darželio kieme prigamino sniego gniūžčių, kurias su rogutėmis transportavo iki jūros.

Pasiruošimas sniego gniūžčių mankštai.

Ryto mankšta prie jūros su sniego gniūžtėmis.

Kibaus sniego visiems projekto dalyviams 🙂

 

„ŠALTUKO IŠDAIGOS“ 2021 m.

Darbo autorius:

Judesio korekcijos mokytoja Sigita Derkintienė

2021 sausio 18-29 dienomis

Projektas “Žiemos instaliacija darželio kieme” su  ,,Bitučių” grupės vaikais. Tėveliai surinko ir atnešė į darželį išaugtas savo vaikų pirštines, kepures, kojines ir šalikus, kuriuos vaikai dėvėdavo šaltą žiemą. Vaikai apžiūrėjo ir patys prisiminė, kurias kepures, pirštines nešiojo, kai buvo visai maži. Padiskutavome, kodėl mums reikia šiltų drabužių žiemą, kas gali nutikti, jei per šalčius mes jų nedėvėtume. Kokia gali būti šalčio žala žmogui ir gamtai. Apžiūrėję visus žieminius aksesuarus, radome ir mamyčių ar močiučių megztas kojines su gražiais liaudiškais raštais. Pasigrožėję visais mielais, mažais daikteliais, išnešėme juos į darželio kiemą ir pakabinome ant medžio. Medžiui užrišome šaliką, kad nebūtų jam šalta. Projektą vykdė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Juknevičienė.

 

2020 m. RUGSĖJIS, SPALIS

 

 

2020 m. BALANDIS

AČIŪ  kūrybinio projekto ,,Padėka, kurią jaučiu” dalyviams 🙂

Amelijai Balšaitytei iš ,,Boružiukų ” grupės

Julijai Lapinskaitei iš ,,Saulutės” grupės

Pranui  Žadeikiui iš ,,Saulutės” grupės

Gustui Zalcui iš ,,Boružiukų” grupės

Dalyvauju kūrybiniame projekte ,,Padėka, kurią jaučiu”

AČIŪ UŽ AKTYVŲ DALYVAVIMĄ

Gabrieliui Petrauskui ,,Bitučių” grupė,

Sofijai Staniūtei ,,Vaivorykštės” grupė,

Atui Maliauskui ,,Vaivorykštės” grupė

 

 

BALANDIS

Pirmąjį mėnesio šeštadienį Europoje minima Tarptautinė pagalvių mūšio diena. Tą dieną vaikai rinkosi į grupes nešini mėgiamomis pagalvėlėmis. Kaip atsirado pagalvė? Kuom ji įdomi? Ką su ja galima nuveikti? – šiuos ir kitus klausimus aptarėme kartu, žiūrėjome filmuką ,,Kaip Maša su pagalve susipyko”. Renginys be žaidimų ne renginys 🙂 Jas tvarkėme, mėteme, džiaugėmes…

 

Klaipėdos m. ikimokyklinių ugdymo įstaigų tęstinis projektas ,,SUSIPAŽINKIME SU SPORTO ŠAKOMIS”

Tardicija tampantis ir daug džiugesio teikiantis vaikams renginys ,,Bėk, mesk, šok” klaipėdos lengvosios atletiko mokykloje. Vaikai susipažino su sporto šakų karaliene – lengvąja atletika. Stebėjo sportininkių barjerinio bėgimo, šuolio į tolį, šuolio į aukštį bei rutulio stūmimo  pasirodymus. Teko ir paties išbandyti jėgas bėgimo takelyje 🙂

 

     

KOVAS

VANDUO

Minint Pasaulinę Vandens dieną, prisiminėme ir pagilinome žinias apie vandenį, jo reikšmę, darėme ir stebėjome įvairius eksperimentus, klausėmėms lietaus muzikos, kūrėme vandens muziką…

 

Klaipėdos m. ikimokyklinių ugdymo įstaigų tęstinis projektas ,,SUSIPAŽINKIME SU SPORTO ŠAKOMIS”

Praėjus savaitei, priešmokyklinukai buvo pakviesti susipažinti su kita, visų lietuvių mėgstama, sporto šaka – Krepšiniu. Teko vykti į klaipėdos Švyturio areną. Smagiose estafetėse netrūko azarto, noro tiksliai ir greitai atlikti užduotis… Teko išbandyti ir metimus į krepšį…

Su nekantrumu vaikai laukė ledo ritulio treniruotės… Vaikai susipažino su šia sporto šaka, jos apranga, priemonėmis, taisyklėmis. Buvo smagu visa tai išgirsti ir pamatyti iš ledo ritulio trenerio Algio Poškio lūpų … Teko patiems ir sužaisti 🙂

         

 

Apie šį įvykusį renginį  rašoma ir Klaipėdos HC ,,Klaipėda” paskyroje (2019 03 15 )